Smells Like Teen Spirit

Nirvana


Nirvana - Smells Like Teen Spirit

About admin

Webmaster
Nirvana

4 komentářů


  1. Smells Like Teen Spirit, zřejmě nejznámější píseň grungeové skupiny Nirvana, byla vydána roku 1991. Také díky jednoduchému a chytlavému riffu se stala velmi oblíbenou písní především náctiletých posluchačů. Po zhlédnutí této skladby na MTV si fanoušci začali hojně kupovat album Nevermind, na kterém se tento hit nacházel. Sám zpěvák Kurt Cobain tuto skladbu začal nenávidět především z důvodu, že ji lidé chtěli slyšet na každém koncertě a většina z nich ani jinou píseň neznala. Skladba je považována za hymnu 90. let a pronikla na první místo hitparád v Belgii, Irsku, Novém Zélandu, Španělsku a Francii. Samotný riff byl nejspíš vymyšlen jako zkomolenina “More Than A Feeling” skupiny Boston, důkazem by mohlo být to, že když už “Teen Spirit” Kurta štval, zkombinoval jeho riff právě s riffem More Than A Feeling. Název “Smells Like Teen Spirit” je odvozen od nápisu na stěně při nějaké párty – “Kurt smells like teen spirit”, což je doslova “Kurt voní jako náctiletá duše”. Tak si to Kurt také vyložil, ovšem později zjistil, že “teen spirit” byl myšlen stejnojmenný parfém, který používala jeho přítelkyně. Text písně má vyjadřovat Kurtovy pocity, když byl náctiletým, avšak nikdy nebylo potvrzeno, co jimi doopravdy chtěl říct. Lidem tedy nezbylo než diskutovat. Uklízeč, kterého vidíte na začátku a v závěru videoklipu, má znázorňovat dřívější profesi Kurta Cobaina. Byl totiž vyhozen ze školy a právě v té samé škole, ze které ho vyhodili, dělal uklízeče.

  2. yuuuck, what is this? it smells like sand not sweet, just blaha , okey i am not going to blind buy anything from now on. its a pretty bottle,but i do not recommend this, watery ,sand and some old rotten fruit.

  3. yuuuck, what is this? it smells like sand not sweet, just blaha , okey i am not going to blind buy anything from now on. its a pretty bottle,but i do not recommend this, watery ,sand and some old rotten fruit.

  4. yuuuck, what is this? it smells like sand not sweet, just blaha , okey i am not going to blind buy anything from now on. its a pretty bottle,but i do not recommend this, watery ,sand and some old rotten fruit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antirobot * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..